Jesteś tutaj: Kariera

Kariera

Rozwój zawodowy, dokształcanie się, motywacja, łączenie życia zawodowego z rodzinnym – to tylko jedne z wielu tematów poruszanych w materiałach w tej części. Ponadto znaleźć tutaj można tematy związane z premiami, podwyżkami, stresem w pracy, najciekawszymi branżami pod względem zarobkowym.

Kariera to rozwijane,poszeżanie swoich umiejętności zawodowych jak równiez rodzinych. Jest pogodzeniem obowiązków domowych z obowiązkami zwodowymi.Rozdzielamy pszczególne grupy kariry;

– karierę pionową

– karierę poziomą

– karierę „w głąb”

Kariera pionowa-jest to najczęstsze rozumienie pojęcia kariery. Oznacza wspinanie się po szczeblach w hierarchii danej firmy lub w ramach danej branży. Niektórzy zaczynają swoją pracę na niskim stanowisku i pną się do góry. Na przykład przechodzą po kolei różne stopnie: pracownik produkcji, kierownik zmiany, kierownik działu, aż do stanowiska wysokiego szczebla.

Kariera pozioma-dotyczy często wolnych zawodów typu lekarz, prawnik, dziennikarz. Są to często zawody na całe życie. Oznacza to, że będąc dajmy na to radcą prawnym nie będzie się awansowało na stanowiska kierownicze. Czy to oznacza jednak brak kariery? Nie, w takim przypadku kariera rozwija się poziomo, czyli w ramach jednego zawodu lub stanowiska poszerza się swoją wiedzę kompetencję, aż do zdobycia pozycji specjalisty lub eksperta w swojej dziedzinie.

Kariera „w głąb”-przedewszystkim wiąże się ze doświadczeniem pracy i z nieformalną pozycją w danej firmie. Wszyscy wiemy, że na przykład sekretarka szefa to postać bardzo ważna w firmie, po mimo tego że jest to stanowisko niskiego szczebla. Albo w firmie produkcyjnej od dwudziestu lat zatrudniony jest pan Adam, który co prawda jest „tylko” spawaczem, ale z jego zdaniem liczą się przełożeni, bo ma duży wpływ na pozostałych członków załogi.

 

Kontakt z nami

ul. Elektronowa 6 lok. 325 94-103 Łódź

  530 989 499

© wszystkie prawa zastrzeżone